Kalbos reikšmė

Mokslas, tiriantis kalbą, vadinamas kalbotyra arba lingvistika. Kalba yra svarbiausia žmonių bendravimo priemonė. Be jos negali būti visuomenės, pažangos, kultūros. Buvo laikai, kai žmonės nemokėjo rašyti. Pasaulio istorijoje žinomi amžiai, kai nebuvo valstybių. Tačiau nėra buvę laikų, kuriais visuomenė būtų išsivertusi be kalbos. Kalba yra būtina visuomenės egzistavimo sąlyga. Jeigu nebūtų kalbos, neturėtume mokyklų, mokslo įstaigų, spaudos, radijo, socialinių medijų kanalų. Nebūtų įmanoma vystyti šių dienų mokslinių eksperimentų ir technologijų. Tik tobulėjant mąstymui, kuris yra glaudžiai susijęs su kalba, žmonės galėjo sukurti civilizaciją ir pasiekti aukštą šių dienų raidos laipsnį. Kalba yra neįkainojamas žmonių turtas, kurio negalima nevertinti. Tačiau svarbiausia kalbos paskirtis – atlikti komunikacinę funkciją. Kalba, netekusi šios funkcijos, miršta.

Pasaulio kalbų įvairovė

Didžiausia kalbinių duomenų bazė Ethnologue (http://www.ethnologue.com) skelbia, jog visame pasaulyje yra apie 6909 gyvos kalbos. Tiesa, nurodyti tikslaus skaičiaus neįmanoma, nes tebesivystančių šalių kalbos mažai ištirtos. Todėl dažnu atveju nėra aišku, kuri kalba savarankiška, o kuri kitos kalbos tarmė.

Egzistuoja ir tokios kalbos, kurios laikomos mirusiomis, bet kai kada dar vartojamos. Viena tokių – lotynų kalba – Katalikų bažnyčios, mokslo ir tarptautinės terminologijos kalba. Prie šių kalbų tam tikru mastu priklauso ir senovės graikų (skiriasi nuo naujosios graikų), senovės arabų (kitokia negu dabartinė arabų) ir sanskrito (senoji indų) kalbos. Deja, bet ne kiekvienas vertimų biuras gali pasiūlyti šias kalbas išmanančių specialistų paslaugas. Daug mirusių kalbų dabar visai nebevartojamos, tik mokslininkai skaito jomis parašytus senovės raštus.

Žmonės yra sukūrę ir dirbtinių kalbų. Iš jų labiausiai paplitusi esperanto kalba, XIX a. pabaigoje sugalvota Lietuvoje (Veisiejuose) dirbusio gydytojo L. Zamenhofo. Dirbtine kalba laikoma ir gestų kalba, kurią naudoja kurtieji. Šis pavyzdys tik dar kartą įrodo kalbos reiškinio universalumą ir svarbą.

Tiesa, kalbos labai nevienodos ir pagal jas vartojančių žmonių skaičių. Yra kalbų, kuriomis šneka šimtai milijonų žmonių. Pavyzdžiui, kinų, anglų, rusų ar ispanų kalbos. Vadinamos ,,tarptautinės kalbos“ truputėlį palengvina bendravimo galimybes, bet aišku viena – net ir labai norit, nepavyktų visų mokėti.

Vertimų biuras – užtikrinta pagalba

Tam, kad susikalbėtume, išvengtume gyvenimiškų nemalonumų, būtina suprasti, ką norima pasakyti, ,,neužkibti“ ant kalbinių kalbiukų. Tokiose situacijose gelbsti vertimai: tiek norint skleisti naujausią informaciją, tiek žinias ir idėjas visame pasaulyje. Kitaip tariant, būtina pasiekti efektyvų bendravimą tarp skirtingų kultūrų. Informacijos sklaidos etape, vertimas yra tai, kas gali pakeisti istoriją. Todėl nenuostabu, kad vis dažniau pasikliaujama šios srities specialistais. Vertimų biuruose dirba profesionalūs vertėjai, žinantys specifinius kalbų niuansus: posakius, metaforas, šaliai būdingus išsireiškimus. Taigi, posakis ,,moki žodį – žinai kelią“ mūsų amžiuje įgauna visiškai kitą atspalvį.

Nepasiklysti vertime padės vertimų biuras

Kvalifikuoti Lingo vertimų biuro specialistai garantuoja aukštos kokybės vertimo paslaugas visiems gyvenimo atvejams.

Kaip pasiruošti vestuvėms?

Jūs nusprendėte susituokti. Sveikiname! Kitas žingsnis: išmokite planuoti vestuves. Nesijaudinkite – kiekviena naujai susižadėjusi pora yra vienoje valtyje. Ir mes esame čia, kad padėtume.

Šiame įraše apžvelgsime vestuvių planavimo pagrindus nuo sužadėtuvių iki didžiosios dienos. Įtraukiame papildomų nuorodų ir įkvėpimo šaltinių, teikiame ekspertų patarimus ir, svarbiausia, patarimus, kaip iš tikrųjų mėgautis procesu.

Šis vadovas, kaip planuoti vestuves, yra skirtas padėti jums organizuoti vestuves, nesvarbu, ar planuojate vestuves užsienyje, ar savo kieme, kitais metais ar kitą mėnesį, 50 ar 500 svečių. Tačiau prieš pradedant Svarbu prisiminti, kad kiekvienos vestuvės yra skirtingos. Nors šiame vadove nagrinėjami 25 pagrindiniai vestuvių planavimo aspektai, jis gali netikti jūsų vestuvėms – ir visoms su jais susijusioms smulkmenoms – T. Ir tai gerai! Tiesiog atitinkamai prisitaikykite ir prisitaikykite, ir būsite gerai pakeliui į didžiąją savo svajonių dieną.

Sužinokite, kaip planuoti vestuves, vadovaudamiesi šiais 25 patarimais ir žingsniais:

1. Pasvajokite apie savo dieną.

Jūs ir jūsų partneris tikriausiai jau aptarėte, kokios vestuvės jums patinka. Kartu dalyvavote oficialiose draugo vestuvėse ir sutikote, kad tai ne jūsų stilius. Arba jūs abu nuėjote į ceremoniją prie ežero, po kurios vyko ramus priėmimas palapinėje, ir jums tai labai patiko. Galbūt Justino Bieberio ir Hailey Baldwin vestuvės buvo labiau jūsų stiliaus.

Dabar pats laikas paklausti savęs, kaip norite , kad atrodytų jūsų vestuvės. Ar norite, kad jis būtų didelis ar mažas? Galbūt norite įtraukti senovinių elementų į savo aprangą ir dekorą. Galbūt norite tradicinių klasikinio dizaino vestuvių. Ką apie „ Sostų žaidimo“ tematikos vestuves su ekstravagantiška vieta ir „Geležiniu sostu“? O vieta? Ar turite omenyje konkrečią vestuvių vietą ar unikalią aplinką, kuri jums patiktų? Arti namų ar tolimas tikslas ?

Giliai įkvėpk. Jūs neprivalote apsispręsti dabar. Tai tiesiog apie smegenų šturmą. Dauguma porų savo viziją keičia kelis kartus per planavimo procesą. Bet jūs turite kažkur pradėti, todėl ištirkite savo galimybes ir leiskitės savo vaizduotei laukti per pietų pasimatymą ar kabėdami ant sofos.

Profesionalų patarimas: suplanuokite „susitikimą“ su savo partneriu. Prieš susitikimą abu turėtumėte paruošti bent du įkvėpimo vaizdus ir savo idėjas šiems dalykams:

Tokiu būdu galite pasidalyti savo mintimis nuo pat pradžių ir jus abu gali išgirsti kiti. Staigmenos paprastai nėra geras dalykas, kai kalbama apie vestuvių planavimą. Svarbu nuo 1 dienos būti tame pačiame puslapyje!

2. Nustatykite savo biudžetą.

Čia reikia pažvelgti į realybę ir atidžiai pažvelgti į savo vestuvių finansavimą. Biudžeto sudarymas gali kelti stresą, tačiau pabandykite į tai žiūrėti kaip į išmintingų finansinių sprendimų pratimą komandoje. Štai ką daryti:

Sužinokite apie kitų indėlį. Ar tavo tėvai padeda vestuvėse? Mėgstamiausia teta? Ar dosnus draugas pasiūlė sumokėti už jūsų fotografą kaip vestuvių dovaną? Išsiaiškinkite, kiek kiekvienas planuoja prisidėti, kad galėtumėte tai įtraukti į bendrą biudžetą. Žinome, kad tai gali būti ne pati lengviausia tema, kurią reikia iškelti kitiems, todėl pasiruoškite prieš „pokalbį“.

Pažiūrėkite į savo santaupas. Kiek pinigų kiekvienas turite santaupų? Kiek procentų savo santaupų esate pasiruošę skirti vestuvėms? Atkreipkite dėmesį į tai anksti ir stenkitės to laikytis.

Pradėkite taupyti dabar. Kiek galite atidėti, priklausys nuo jūsų vestuvių datos. Kai kurios poros nusprendžia sumažinti savo mėnesines išlaidas (mažiau pietų, atšaukti srautinio perdavimo paslaugas, kurių beveik nenaudojate ir pan.) ir sutaupyti į savo vestuvių sąskaitą.

Sudėkite viską. Sudėkite aukščiau pateiktus skaičius ir turėtumėte apytiksliai įvertinti savo vestuvių biudžetą.

Keletas įspėjimų: jūs PRIVALOTE išleisti galutinę sumą. Galite pasirinkti pigesnes vestuves ir skirti tuos pinigus savo medaus mėnesiui arba kiaušiniui, skirtam santuokiniam gyvenimui. Be to, nesijaudinkite, jei jūsų biudžetas yra mažas. Yra daugybė kūrybiškų ir įperkamų būdų, kaip sukurti gražias nebrangias vestuves – ir galiausiai džiaugsitės, kad nepalaužėte banko.

Profesionalų patarimas: norėdami sumažinti tikimybę viršyti biudžetą, turite atlikti du dalykus: sukurti išsamią skaičiuoklę ir pridėti 5–10 % rezervo nenumatytoms išlaidoms. Jūsų skaičiuoklėje turėtų būti nurodytos visos pagrindinės paslaugos, mokesčiai ir galimos išlaidos. Tai nėra greita užduotis, tačiau ji labai svarbi, jei norite realistiškai pažvelgti į jūsų vestuvių kainą.

3. Vestuvių vieta

Išsirinkite tobulą vestuvių vietą, kuri tiks tobulai jums. Mes rekomenduojame rinktis sodybą vestuvėms – Kairiūkščių dvarą, kuris puikiai tinka jūsų tobulai vestuvių šventei.

Profesionalaus vertimo pliusai

Vertimo paslaugos yra būtinos verslui klestėti ir didinti savo žinomumą. Kai svetainės tekstas ar reklaminiai pranešimai yra tinkamai išversti, pirkėjai gali suprasti, kokias paslaugas teikia jūsų verslas ar kokiu produktus parduodate. Vertimas taip pat padeda jūsų verslui plėstis taip, kaip net neįsivaizdavote. Vertimo dėka jūs galite pasiekti kitus pasaulio regionus.  Taip yra todėl, kad tai skatina lietuviškai ar angliškai nekalbančius žmones globoti jūsų parduotuvę ir gauti iš jūsų norimas paslaugas ar produktus. Vertimo biurų pagalba mažesnės įmonės gali lengvai konkuruoti su didžiulėmis korporacijomis užsienio rinkoje. Vertimo paslaugos padeda ne viename aspekte, todėl šiame straipsnyje įvardinsime keletą jų.

Pagerina jūsų bendravimą su klientais

Bendravimas yra gyvybiškai svarbus verslui norint palaikyti gerus santykiu tarp kliento ir verslo. Bet kokio verslo veikla turi apimti bendravimą su esamais ir glimais klientais. Be to, nuo to, kaip perduodamas norimas pranešimas priklauso ar jūsų paslauga bus užsakyta ar ne. Yra didžiulė tikimybė, kad jei komunikacija bus vykdoma kokybiškai ir taisyklingai, klientams bus lengviau ir saugiau nusipirkti prekių iš jūsų, nes esant kokiems neskalndumas jis ras visą reikiamą informaciją.

Pagerina prekės ženklo matomumą

Bet kurio verslo tikslas būti lengvai atpažįstamu ir pripažintu visame pasaulyje. Vertimo paslaugos padeda pasiekti naujų rinkų, kurios nebūtinai kalba angliškai. Lokalizavimas yra labai populiarus procesas, kurį padeda įgyvendinti vertimo biurai.

Dokumentų vertimas

Be išverstų tam tikrų jūsų įmonės dokumentų negalėsite kurti verslo užsienio valstybėse, todėl dokumentų vertimas yra viena dažniausiai užsakomų vertimo biuro paslaugų. Dokumentų vertimas yra naudojamas ne tik versle, bet ir norint susituokti užsienio valstybėje, taip pat įsidarbinant užsienio įmonėje, kuriai reikia pateikti tam tikras pažymas.

Kuria jūsų įmonės reputaciją

Vertimas yra ne žodžio išvertimas į kitą kalbą. Tai yra logikos perdavimas, todėl nerekomenduojame naudoti virtualių vertėjų, kurie nesupranta sakinių logikos. Vertimų biuruose dirba daug specialistų, kurie yra tam tikros srities ekspertai. Vertimų biuras Lingo vertimai suras vertėją, kuris turės patirtis dirbant jūsų sferoje ir taip užtikrins kokybiškiausią vertimą rinkoje.